۱۳۸۷ اردیبهشت ۱۷, سه‌شنبه

لطفا کمک کنید تا جان زنی را نجات دهیم

زنی در آستانه ی اعدام। نه به دلیل اینکه جرمی انجام داده باشد ، که داده . بلکه به این دلیل که پول ندارد تا جان خود را بخرد.

وکیل اکرم مهدوی برای جمع آوری پول دیه یعنی60 میلیون تومان ، شماره حسابی باز کرده است। حدود سه میلیون تومان چمع شده است و 56 میلیون تومان برای بازگشت زنی 30 ساله به زندگی باقی است.

به من نگویید که این مسئله غیر عقلانی است। میدانم . میدانم که خریدن جان یک انسان غیر عقلانی ترین و ظالمانه ترین اتفاقی است که میتواند بیافتد. ولی چاره ی دیگری داریم ؟

چه کنیم ؟ فکر میکنم کار را از تبلیغ وبلاگی فراتر ببریم। به دوستان و آشنایان میل بزنیم و درخواست کمک کنیم. خیلی رک و راست ، پول جمع کنیم. هر قدر که باشد . و به حساب اکرم بریزیم.

من نه قصاص را قبول دارم ، نه دیه را قبول دارم। و نه قوانین قرون وسطایی جمهوری اسلامی را . من زندگی را قبول دارم و فکر میکنم این زن 30 ساله که از بدو تولد در فقر و رنج دست و پا زده است ، مستحق شانسی دوباره است.

من از امروز شروع میکنم برای جمع آوری پول ، با چند تا از دوستان صحبت خواهم کرد تا با هم پولها را جمع آوری کنیم و به دست خانم جعفری ، وکیل اکرم مهدوی برسانیم।

فکر میکنم به جای نوشتن و پر کردن صفحه های وبلاگهایمان و آپ کردن ،به جای آه کشیدن و نمیدانم چه کنم گفتن ، همت کنیم . شروع کنیم به پول جمع کردن. هر کدام چیزی کنار بگذاریم. داریم سعی میکنیم زندگی انسانی را نجات دهیم. کمی سخاوتمند باشیم بچه های داخل کشور تلاششان را دارند میکنند. شب و روز پشت در زندانها هستند و برای پس گرفتن جان این و آن زندانی به این سو و آن سو میدوند و رو می اندازند. معمولا بیشترین کمک های مالی هم از سوی همانهاست. ما که مجبور به انجام این کارها نیستیم ، لا اقل میتوانیم آنها را با مبلغی در کارشان یاری کنیم. کار آنها نجات جان تک تک انسانهاست. ماجرای ستاره های دریایی و حرف دخترک را به خاطر داشته باشیم। شاید بتوانیم این یکی را نجات دهیم ، و این یکی را ، و این یکی را....ما که مجبور نیستیم نگاه های تنفر آمیز خانواده های مقتول را تحمل کنیم ، ما که مجبور نیستیم بر سر بالا رفتن یا پایین آمدن قیمت دیه چانه بزنیم . این زحمت ها را بچه های ایران میکشند. ما فقط لازم است به آنها کمی کمک مالی کنیم تا بتوانند زندگی ای را نجات دهند.

اگر توانستیم پولی جمع آوری کنیم ، همین جا برای شما از چگونگی آن خواهم نوشت। و گزارش کامل خواهم داد.

من چنین میکنم। شما هم اگر کاری از دستتان بر می آید دریغ نکنید.

پس نوشت : با دوستم شعله ی ایرانی ، سردبیر مجله ی آوای زن صحبت کردم ، و در کار جمع آوری کمک مالی ، او نیز همراه است، به گفته ی او میتوانیم موقتا از شماره حساب نشریه نیز برای کمک هایی که از راه دور ـ احیانا ـ میشوند استفاده کنیم ( در شرایط کنونی ، باز کردن یک شماره حساب مجزا در خارج از کشور برای این کار وقت زیادی میبرد و کارها باید به سرعت انجام شود ، از این رو از شماره حسابی که فعلا هست ، اگر دوستان مایل باشند ، استفاده میکنیم ) که اگر لازم بود شماره حساب را و چگونگی استفاده از آن را با میل به اطلاع شما خواهم رساند।

شماره حساب بانکی مجله ی آوای زن ، برای ارسال پول از خارج از سوئد :
Bank Account : 99 604200 5685 68
IBAN: SE19 9500 0099 6042 0056 8568
BIC-kod ( Swift-adress :NDEASESS

یا میتوانید از این لینک استفاده کنید

لطفا در صورت استفاده از شماره حساب با حروف لاتین قید کنید : اکرم مهدوی ، Akram Mahdavi

لطفا پس از فرستادن پول با میل آدرس زیر تماس گرفته و خبر فرستادن پول و مقدار آن را اعلام کنید تا از رسید آن شما را مطلع کنیم.
mahshid।r@gmail.com

خبردار شده ام که از طریق پی پال امکان ریختن کمک های مالی به این حساب ـ چون در خارج از کشور است ـ بدون پرداخت هزینه ی انتقال بانکی وجود دارد। اگر ممکن است دوستانی که به این مسئله وارد هستند چک کنند و اطلاع دهند.

دوست عزیزم فریبا داوودی ، از واشنگتن دی سی ، اعلام آمادگی کرد تا به عنوان ناظر در جمع آوری کمک مالی همراه باشد.
دوست عزیزم ، منیره کاظمی ( آلمان ) ، یکی از همکاران سایت شبکه همبستگی با مبارزات زنان ایران ، اعلام آمادگی کرد تا به عنوان ناظر در جمع آوری کمک های مالی همراه باشد।

پریسا هم نوشته است : قضاوتم نکنید ، کمکم کنید

وبلاگی که برای نجات اکرم مهدوی به وجود آمده است اطلاعات بیشتری در اختیار شما خواهد گذاشت.

۴ نظر:

ناشناس گفت...

Salam Editor,
I read the attached article in regard to the woman who killed her 63 years old husband. She needs 60 million toman otherwise she will be executed. From what I have read this is a typical case of a battered woman who is suffering from Battered Woman Syndrome. These women mainly have been exposed to years of physical and emotional abuse and at the end kill in self-defense. I am a psychologist and have worked and treated these women in group therapy in prison in USA. Some of these women are released or their sentences are reduced due to the fact that they had suffered from Battered Women Syndrome. I would like to know if there is any news about her current situation and the money needed. Is there a way to contact her attorney? There are some people who are very much interested to help this woman. Please let me know how we can help?

Sincerely,
Fereshteh Namavar

محمد گفت...

زندگی موهبتی است که جز خدا نمیدهد و جز خدا نمی گیرد، من هم با اعدام و گرفتن جان یک نفر دیگر مخالف هستم ولی آیا ما به خود حق می دهیم که جان کسی را بگیریم- هرچقدر او بد و ما خوب آیا او چون در محکمه ی ما مقصر است می توانیم جان اورا بگیریم- به نظر من خانم مهدوی کار درستی نکردند و این هم درست نیست که موضوع را دچار سایه روشن می کنیم از مقتول دیو سیاه و هوس بازی می سازیم که ریختن خونش انگار حلال بوده است.
ولی به هر حال سزای این عمل اشتباه مرگ نیست چون مرگ اکرم مهدوی نه مرگ خود بلکه مرگ دخترش فاطمه هم هست و با مرگ او نه تنها مقتول زنده شده بلکه یک زندگی دیگر هم از اینی که هست خراب تر می شود.
من در شرایطی نیستم که این پول را تهیه کنم - و در شرایطی هم نیستم که به قضاوت بپردازم تنها می خواهم بگویم شاید این فرصتی است که باید آنرا غنیمت شمرد حال که خداوند می خواهد به او فرصت دهد پس ما هم دست یاری خود را از او دریغ نکنیم شاید که او در زندگی مجددش از نو متولد و دوباره شکوفا شود، پس تمام آنهایی که این مبلغ برایشان ارزشی ندارد یاری خود را از این مادر دریغ نکنند.
امیدوارم هرگز زندگی را به کسی تحمیل نکنیم و بگذاریم انسانها خودشان زندگی خودشان را بسازند و طمع زندگی را بچشند.

بهاره گفت...

من درباره ی سرنوشت اون مرد هم دست اکرم کنجکاو بودم.آیا دستگیر شده؟

و قضیه ی رابطه شون رو متوجه نشدم.توی چند پست قبل نوشته شده بهای عشقش ده میلیون چک پاس نشده بود، یعنی می خواسته این مقدار رو از همسر اکرم بدزده؟

در ضمن هرکاری از دستم بربیاد می کنم.به چند نفر ایمیل زدم و با چندتا از آشناها تماس می گیرم.

ناشناس گفت...

سلام من خیلی از خبر که خوندنم نارحت شدم حیف پول در بساط ندارم که کمکی کنم ولی میدونم اینو بخونید فوش هم میدید ولی بدانید هر غم هست اگر خدا بخواد خودش میخواد به خدا تکول کن که خدا چاره ساز هست